Artkıy Oto Koruma

Adres: Akçay Caddesi No: 147 GAZİEMİR / İZMİR
Tel: 0 (232) 252 33 33
Fax: 0 (232) 251 44 11
Web:www.artkiyotomotiv.com

Artkıy Oto Koruma

Oto Koruma Broşürü 1
Oto Koruma Broşürü 2

BOYA KORUMA: PASTA&CİLA

Kullanılmış otomobillerin matlaşmış ve donuklaşmış boyasını tekrar ilk günkü parlaklığına ve canlılığına getirmek ve sonra o şekilde korumak üzere tasarlanmış olan oto boya ve parlatma ve ultra koruma sistemi 3etapta uygulanır.Önce otomobilin dış yüzeyleri özel temizleyici maddelerle temizlenip yapışmış atık maddeler temizlenir.Boya yüzeyindeki matlaşma ve fırça ile yıkamadan doğan yüzeysel çiziklerbir makine kullanılarak giderilir. İkinci etapta boya, parlaklık arttırıcı bir madde ile renk ve parlaklık bakımından ilk günki durumuna getirilir.

Üçüncü etapta ise boya yüzeyi, özel bir aletle uygulanan ultra boya koruma maddesi ile kaplanır.Bu madde,yaz aylarında boyayı sarartıp solduran zararlı güneş ışınlarını bloke eden özel bir ultraviyole filtresi içerir.Kışın ise boyayı yağmur,çamur,hava kirliliği gibi aşındırıcı ve tahrip edici etkilerden korur.. Kullanılan malzemenin özel formülü sayesinde asit yağmurlarının nötralize ederek bu yağmurların oluşturduğu tahribatı önler.

ÖZELLİKLERİ VE YARALARI

&bull Sistemin ilk etabında otomobilin dş yüzeyleri özel temizleyici maddelerle yıkanıp,yapışmış atık maddeler temizlendikten sonra boya yüzeyindeki matlaşma ve yıkama hatalarından doğan özel bir makine nile özel parlatıcı madde kullanılarak giderilir.

DETAYLI İÇ TEMİZLİK VE STERİLİZASYON

Detaylı iç temizlik ve sterilizasyon sistemi, kumaş deri ve vinil döşemeleri, tavan, kapı panelleri, torpido ve diğer plastik aksamları, her bir materyalin özelliğine göre geliştirdiği özel ürünleri sayesinde derinlemisine temizler. Otomobilinizin iç yüzeylerinde (döşeme torpido vs.) ilk günkü gibi parlaklık ve temizlik elde edilir, uzun süreli bir koruma sağlanır.

Araç kabinindeki her materyal için kendi yapısına göre üretilmiş kimyasallarla temizleme ve koruma.Kullanım süresi boyunca aracınızı ilk günkü güzelliği ile kullanma zevki. Tekstil ürünlerde kir tutmazlık, sert yüzeylerde anti statik özellik, deri yüzeylerde yumşaklık ve canlılık. İnsan ve çevre sağlığına dost formül.

&bull Tavan, özel temizleme maddeleri ile temizlenir.

&bull Deri döşemeler özel temizleme ile temizlenir.

&bullKulanılan etkinliği yüksek mikrop öldürücü temizleyiciler, araç içindeki tim yüzeylerdeki bakteri ve mikropların %99.9&rsquounu öldürür.

DÖŞEME VE VİNİL KORUMA

Leke ve Kir Önleme sistemi, otomobilin değerli iç döşemesini kalıcı lekelerden korumak üzere hazırlanmış özel bir sistemdir. Bu sistemde koltuklara, kapılardaki kumaş döşemelere, yer ve bagaj halılarına uygulanan özel tekstil koruyucu maddesi, hem yağ, hem de su bazlı maddelerin kumaşın liflerine nüfuz etmesini önler. Vinil koruyucu ise, bu yüzeylere işlemesini önler, güneşten bozulmasını engeller.

&bull Kir ve leke önleme sistemi tekstil yüzeyleri lekesiz tutarken, döşeme kumaşının zamansız aşınmasınıda engeller.

&bull Deri yüzeylerde yumuşaklık ve canlılık, yıpranma ve kirlenme oranını azaltır.

&bull Araç kabinindeki her materyak için kendi yapısına göre üretilmiş kimyasallarla temizleme ve koruma kullanım süresi boyunca aracınızı ilk günkü güzelliği ile kullanma zevki

&bullİnsan ve çevre sağlığına dost formül.

 

MOTTEMİZLEME VE KORUMA

Profesyonel ekibimiz tarafından otomobilinizin motor kısmındaki bilgisayar ve hassas aksam kullandığımız özel malzemeler ile koruma altına alınır. Parçaların ömrünü uzatır. Motor ve aksamın üzerindeki, zift, katran ve asfalt lekeleri, yağ katmanları, kireç ve demir tozları ile paslar temizlenir. Motor aksamlarına bu maddelerin bir daha yapışmasını önlemek için koruyucu &ldquo Motor Cilası&rdquo ile uygulama yapılarak motorunuz koruma altına alınır. Eşsiz bir temizlik ve koruma sağlanır.

JANT TEMİZLEME VE KORUMA

Profesyonel ekibimiz tarafından aracımızın tekerler aksamındaki çelik krom ve diğer jant çeşitlerinde, plastik jant kapaklarında, balata tozu ve yollardaki kimyasal atıkların zamanla oluşturduğu kir katmanlarını temizlemek amacıyla tüm bu yüzeylerin doku ve rengine uygun olarak üretilmiş özel ürünlerle gerçekleştirilen bir uygulamadır. Hem mükemmel bir temizlik ve parlaklık sağlar hem de uzun süreli koruma sunar.

CAM SU İTİCİ

Sürüş güvenliği önemli olan bu uygulama su damlarının daha küresel şekil almasını, yağmur ve çamurun cam yüzeyinde kaymasını sağlar  öylece görüş netliğini %34 oranında arttırır. Gece sürüşlerinde karşıdan gelen araç farlarının camdaki parlaklığını ve prizma etkisinin oluşmasını engeller.

&bull 80 km/h hızdan sonra daha az silecek kullanımını sağlar.

&bull Yağmurlu havalarda daha iyi bir görüşten dolayı aktif güvenlik sağlar.

FAR TEMİZLİĞİ VE MATLIK GİDERME:

Zaman içerisinde hem iç hem dış nedenlerden solma, matlaşma sorunu yaratmaktadır. Matlaşan farlar ilk günlerdeki kadar kuvvetli bir aydınlatma sağlamadığı için, görsel olarak da pırıl pırıl olan aracınızda çok kötü bir görünüm oluşmasına neden olmaktadır. Yeni araç vize sisteminde ağır kusur olarak algılanan far sorunlarını da bu sayede gidermekteyiz.

CAM FİLMİ

Bu uygulamayla otomobilinizin estetiğini büyük oranda arttırırken güneş U.V. (kanserojen) ışınlarını %85 oranında bloke eder. Kaza anında kırılan camların parçalarını, bir bütün olarak tuttuğundan, uçuşarak yaralanmaları büyük oranda engeller. Uygulanan cam filmi koruluğuna göre soğutma ve ısıtma sisteminin daha büyük derecede kullanımıyla daha az yakıt tüketimini sağlar.

&bull Otomobilinize estetik görünüm kazandırır.

&bull Otomobilizin iç materyallerini güneşin soldurma ve çatlatma gibi olumsuz etkilerinden korur.

KAPUT KORUYUCU FİLM

Otomobilinizin ön yüzeyini taş vuruklarından ve sinek, böcek asitlerinden korur. Çatlamaz, solmaz, soyulmaz ve sararmaz darbe emicidir. Ultra-viyole ışınlarını geçirmeyen özel bir tabakaya sahiptir. Hemen hemen görünmezdir. Boya&rsquoya hiçbir zarar vermez.